تصفیه آب چیست؟

تصفیه آب چیست؟

تصفیه آب چیست؟

 تصفيه آب به فرآيندي گفته مي شود که طي آن مواد شيميایي،آلاينده هاي بيولوژيکي،فلزات سنگين،گازهاي معلق در آب از آن حذف مي شود. فرآيند تصفيه آب به شکل هاي مختلفي صورت مي گيرد. 
تقطير، زلال سازي، ميکروفيلتراسيون، اولترافيلتراسيون، اسمز معکوس، روش تصفيه غشايي، فيلتر تند ماسه اي  و ...

امروزه تکنولوژي جديدي به نام اسمز معکوس که در اکثر دستگاه های تصفیه آب خانگی بکار رفته ، جايگاه خود را در جهان بدست آورده است و مناسب ترين و کاملترين روش جهت تصفيه آب مي باشد. 

اين روش در اکثر کارخانه هاي بسته بندي آب و نوشابه و در صنايعي که آب زلال مي خواهند بدست بیاورند استفاده مي شود همچنین سيستم اسمز معکوس راه خود را به منازل نیز باز کرده و به عنوان يک سيستم تصفيه آب محبوب خانگي در آمده است.اين سيستم دقيقاً به روش اسمزي گياهان طراحي شده است. فرآيندي است که طي آن مولکول هاي آب از يک غشاء به ضخامتي که قطر آن يک هزارم ميکرون است و به وسيله پمپ ، آب با فشار عبور داده مي شود که اين غشاء تمام آلايند هاي موجود در آب را تصفيه مي کند. 


اين سيستم تنها روشي مي باشد که آلاينده هاي آب اعم از ويروس، باکتري ها، آرسنيک، فلور، جيوه، نيترات، نيتريت، فلزات سنگين، تمام فلزات راديواکتيو و بسياري موارد ديگر را تصفيه و جداسازي کند. 

بنابراین استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی با توجه به میزان آلودگی های موجود در آب شهر ، مناسبترین و ارزان ترین راه بدست آوردن آب سالم است . پس سلامتی را به خانواده خود هدیه دهیم