آب معدنی بخریم یا دستگاه تصفیه آب ؟

آب معدنی بخریم یا دستگاه تصفیه آب ؟

با این مقدمه کوتاه به سراغ اصل مطلب می رویم که  مصرف آب معدنی بجز امکان وجود مواد نگهدارنده

و آلوده نمودن محیط زیست به خاطر بطری‌های پلاستیکی، مضرات دیگری نیز دارند ، از قبیل وجود مواد پلیمری که در شرایطی می توانند به آب اضافه شوند و یا حمل و نقل سخت و وقتگیر بودن خرید آن ، که به دیگر مشکلاتش افزوده می‌شود.

حال بیایید از نظر صرفه اقتصادی به این موضوع بپردازیم ؛ فرض کنید در خانواده‌ای که ما حداقل دو نفر در نظر گرفته‌ایم؛

روزانه تنها دو بطری آب معدنی مصرف شود ، که این برابر است با دو هزار تومان در هر روز و شصت هزار تومان در هر ماه و 720/000 تومان درهر سال !!!!! حال مشکلات و معایب بالا را هم به آن اضافه کنید. مسلم است که وجود یک دستگاه تصفیه آب خانگی که با هزینه‌ای حتی کمتر از خرید یکسال آب معدنی می‌توان داشت ، هم مقرون به صرفه از نظر اقتصادی می‌باشد و هم اینکه شما می‌توانید از آب تصفیه شده برای پخت و پز‌، انتقال به یخچال ساید‌، شستشوی پایانی سبزیجات‌، بخار شور‌، اتو و .... نیز استفاده کنید.

کاملا منطقی به نظر می رسد که خرید دستگاه تصفیه آب خانگی‌، یک خرید بصرفه و مطمئن هست

و از آنجا که بصورت مستقیم با سلامتی بدن ما در ارتباط است‌، این هزینه مانع از هزینه‌ی بیماریهای ناشی از مصرف آب ناسالم می شود‌. ضمن اینکه متاسفانه برخی از آب معدنی‌های موجود در بازار – که امروزه به آب آشامیدنی تغییر نام داده اند – مشخص نیست که آیا واقعا سالم هستند یا خیر ..!

پس اگر به سلامتی خود و خانوادتان اهمیت می دهید ، با هزینه‌ای کمتر از خرید یک سال آب معدنی ، برای چندین سال آب سالم و گوارا بنوشید و برای سایر مصارف نیز از آن بهره ببرید .